Menu
Pielęgnacja

Durex: o prezerwatywach bez zawstydzenia. Poznaj ich wady i zalety

Durex – producent prezerwatyw i żeli intymnych

Durex jest jednym z najbardziej znanych producentów prezerwatyw. Ponad 80-letnia obecność na rynku sprawia, że mówiąc o wadach i zaletach tej metody antykoncepcji, nie sposób nie odnieść się do produktów tej marki. Czy prezerwatywy są skuteczną formą antykoncepcji? Czy zapewniają wystarczającą ochronę i intensyfikują doznania seksualne? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części artykułu.

Erotyka i seks wciąż są tematami tabu, o których boimy się mówić głośno lub mówimy z zawstydzeniem. Lista nietykalnych tematów, mimo stałego rozwoju społecznego, wciąż jest taka sama, a niekiedy mam wrażenie, że nawet się poszerza. A moim zdaniem jest to błąd! Błąd, który powielają kolejne pokolenia, tym samym odbierając sobie szansę na zgłębienie tematu i zyskanie obiektywnych informacji. Uważam, że edukacja seksualna jest bardzo potrzebna (i to nie tylko młodym ludziom), a merytoryczna dyskusja jest na wagę złota!

Durex – życie intymne bez tajemnic

Durex jest marką, która odważnie wkroczyła na światowy rynek ze swoimi produktami. Bez zawstydzenia i zbędnej krępacji tworzyła śmiałe reklamy prezerwatyw uznając, że dzięki nim seks jest nie tylko przyjemny, ale również bezpieczny. To podejście zyskało aprobatę milionów osób na całym świecie.

Przedsiębiorstwo powstało w 1915 roku i początkowo oferowało prezerwatywy importowane. Kilkadziesiąt lat później na rynku pojawiły się pierwsze prezerwatywy nawilżane Durex, które przyniosły marce ogólnoświatowy rozgłos – wówczas zaczęto ją utożsamiać z rewolucyjnym i nowoczesnym podejściem do seksu i seksualności.

Durex nie poprzestał na produkcji prezerwatyw. Znając preferencje i zapotrzebowanie rynkowe, które podparte są licznymi badaniami i sondażami, do swojej oferty wprowadził również żele intymne oraz gadżety erotyczne, które mają spotęgować doznania i zwiększyć satysfakcję oraz zadowolenie ze swojego życia seksualnego.

Rewolucja seksualna, zmiana mentalności i sposobu myślenia o antykoncepcji w dużym stopniu jest zasługą marki Durex, która odważnie prezentowała swoje produkty – łamiąc jednocześnie stereotypy oraz tematy tabu.

Prezerwatywy Durex Invisible skuteczna antykoncepcja

Prezerwatywy Durex: wady i zalety. Czy to skuteczna metoda antykoncepcji?

Prezerwatywy Durex powstały przede wszystkim po to, by seks był nie tylko przyjemny, ale przede wszystkim bezpieczny. Prezerwatywy są mechanicznym środkiem antykoncepcyjnym i z pewnością najbardziej popularnym. To również jedna z najstarszych metod antykoncepcji – niegdyś wytwarzane z jelit zwierząt, dziś z lateksu lub też silikonu.

Durex jest marką, która dużą wagę przywiązuje do edukacji. Wiele mówi o bezpieczeństwie – nie tylko w aspekcie metod antykoncepcji, ale również regularnych badań. Zdrowie seksualne jest równie istotne, co erotyczne doznania i odpowiednie zabezpieczenie. Komunikuje to bezpośrednio i głośno – bez ogródek i eufemizmów.

Śmiało można stwierdzić, że prezerwatywy tej marki znajdują się w światowej czołówce i od kilkudziesięciu lat ich pozycja jest niezagrożona. Producent wyrobił sobie renomę i utożsamiany jest z produktami wysokiej jakości, które są skuteczne i dają poczucie bezpieczeństwa.

Prezerwatywy Durex skuteczna antykoncepcja

Niegdyś prezerwatywy traktowane były wyłącznie jako zabezpieczenie przed niechcianą ciążą. Dziś ich zadaniem jest również urozmaicanie życia seksualnego – stąd na rynku pojawiają się kolejne innowacyjne propozycje: prezerwatywy nawilżane, prążkowane, smakowe, ultracienkie etc. Jak wszystko, również prezerwatywy, mają swoje wady i zalety.

Zalety i wady prezerwatyw

Zalety:

 • mogą być używane wyłącznie podczas stosunku,

 • chronią przed niechcianą ciążą,

 • zabezpieczają przed chorobami przenoszonymi drogą płciową,

 • dostępność (do kupienia bez recepty w aptekach, supermarketach, sklepach, stacjach benzynowych),

 • produkt do natychmiastowego użytku – łatwy w użyciu,

 • szeroka gama kształtów i rozmiarów,

 • niska cena.

Wady:

 • możliwa reakcja alergiczna, np. w przypadku uczulenia na lateks,

 • podrażnienie ścianek pochwy,

 • według niektórych może zmniejszyć intensywność doznań seksualnych.

Prezerwatywy Durex

Durex – bezpieczny seks na pierwszym miejscu

Durex od kilkudziesięciu lat promuje ideę bezpiecznego seksu. Zdaje się, że to właśnie prezerwatywy są są rozwiązaniem najłatwiejszym i o największej dostępności. Wybór jest ogromny, dlatego każdy znajdzie produkt idealny dla siebie – dobrany do swoich preferencji oraz oczekiwań.

Jak widać na powyższych przykładach, prezerwatywy mają o wiele więcej zalet niż wad. Oczywiście jeśli są stosowane umiejętnie i we właściwy sposób – wówczas dają nam gwarancję ochrony przed niechcianą ciążą czy chorobami przenoszonymi drogą płciową. Są łatwo dostępne, mają mnóstwo wariantów, a i cena jest przystępna, więc w zasadzie trudno znaleźć wymówkę, by ich nie stosować. Osoby, które uczulone np. na lateks, mogą sięgnąć po prezerwatywy z poliuretanu czy poliizoprenu.

Prezerwatywy są jedną z najstarszych form antykoncepcji. Tym bardziej dziwi więc fakt, że rozmowy i dyskusje o sposobach zabezpieczania się podczas seksu, wciąż wywołują zawstydzenie. Warto dodać, że po prezerwatywy sięga zdecydowana większość kobiet oraz mężczyzn, a skuteczne prezerwatywy to te, które stosowane są prawidłowo. Właśnie dlatego tak ważna jest edukacja seksualna, która pozwoli nam zdobyć rzetelną wiedzę. Więcej o prezerwatywach przeczytacie tutaj.

Uwielbiam markę Durex właśnie za działania edukacyjne – ich merytoryczne artykuły, które mogą odpowiedzieć na wiele nurtujących pytań. Polecam też, by nie wstydzić się ich zadawać i szukać informacji. Czas skończyć z budowaniem otoczki sakralnego tabu w zagadnieniach, które są dla nas istotne. Zgadzacie się ze mną? Dajcie znać w komentarzach!

Brak Komentarzy

  Zostaw Odpowiedź