}

środa, 13 listopada 2019

Miu Miu, TWIST

A gdyby tak wypędzić tą szaro-burą jesień i przywołać wiosnę czy lato? Miu, Miu Twist kręci się wokół kwiatowych nut, ale pierwsze skrzypce gra tu cedr. Ta kwiatowo-drzewna kompozycja jest pełna energii i pozytywnych wibracji.


"Co współczesna dziewczyna z polotem ma odwagę robić w dzisiejszym świecie bezustannych pozorów? Instynktownie odnajduje wątek Twist i wyraża swój protest przeciwko doczesności i nudzie. Na scenę wkracza, w samą porę, Miu Miu Twist – zapach, w którym zderzają się składniki klasyczne i zaskakujące, wyrażające zarówno entuzjazm, jak i wyrafinowanie. Udowadniają one, że nie wykluczają się nawzajem. Niezwykle przyjemny i zwiewny, bez cienia sztuczności, Miu Miu Twist wykracza poza tykający czas, przestrzeń i status". 

Zapach otwiera się świeżo, jakbyśmy wpuszczali do domu powiew powietrza. Rozbłysk asertywnej i odświeżającej nuty Vert de Bergamot i delikatnych kwiatów jabłoni ustępują pełnemu wyrazu drzewu cedrowemu. Ten mocno rozbrzmiewający składnik ma w sobie pierwiastek męski, spotkałam się nawet ze stwierdzeniem, że dzięki temu nabiera takiego charakteru, ale czy są to perfumy unisex? Tu bym jednak polemizowała ;) Cedrowi wtóruje nowy, ekskluzywny akord Różowej Ambry, stworzony przez Danielę Andrier. Drzewny aromat przywodzi na myśl woń palonej trzciny przenikającej rześkie powietrze lub miusicalowy śmiech. Koniec jest ciepły, lekko słodkawy, wyczuwam tu jakby dojrzałe truskawki. Twist klimatem przypomina mi inne kompozycje Miu Miu, możliwe, że to duża zasługa Akigalwood, najpopularniejszej nuty pośród jej wód. Zawsze figlarny, czasem prowokujący, bardzo trwały a jednocześnie subtelny, jak oszlifowany kryształ, dumnie nosi się na co dzień, niezależnie od pory roku. Głęboki aczkolwiek prosty, układny i zarazem stymulujący promienieje fascynującym blaskiem i olśniewa."Poprzez proces alchemiczny, w którym znajome elementy łączą się, by wywołać ekstatyczne doznania, Miu Miu Twist nie poddaje się w pełni rozkodowaniu. Jego odporność na zbyt łatwą interpretację to znak rozpoznawczy projektantki i twórczego umysłu Miuccii Prady". 

Zapach stworzony przez kobiety dla kobiet - pracując ramię w ramię Miuccia Prada i kreatorka zapachów Daniela Andrier podążają w ślad za duchem dziewczyny Miu Miu - bezpretensjonalnej intelektualistki - raczej speszonej niż znudzonej, by tchnąć w nią nową zaskakującą energię. Szklany flakon Miu Miu Twist to zmodyfikowane ujęcie charakterystycznego skontrastowanego tworzywa marki matelassé (pikowanie). Nowe spojrzenie na klasykę w stylu vintage łączy elementy sztuki współczesnej z ekstrawagancką elegancją buduarowych akcesoriów. Skręconą butelkę, przez którą przebija lekko różowa woń, ozdobiono pod korkiem złotym kołnierzem oznakowanym logo marki. 
Bogato zdobiona szklana podstawa intensyfikuje wagę wyostrzonych krawędzi i bombastycznych proporcji. Daje to ponadczasowy efekt, przedmiot wyrażający pewność siebie i samozadowolenie - prawdziwą kwintesencję Miu Miu.W kampanii reklamowej Miu Miu Twist w roli głównej wystąpiła Miuza - Mary Elle Fanning - amerykańska aktorka i modelka, która zagrała m.in. w filmach: Super 8, Na pokuszenie, Neon Demon i Czarownica. Nowa twarz marki, o pięknych blond włosach i porcelanowej skórze pojawiła się w roli modelki podczas pokazu Miu Miu Jesień-Zima 2018. Krótki film grupy artystycznej CANADA śledzi gorączkowe poczynania kobiety wcielającej się w różne role. W filmowych portretach Mert & Marcus Elle odgrywa główną rolę w serii fotograficznych winiet. Wędrując przez różne studia i wcielając się w rozmaite postacie, bawi się słowami, zmienia rekwizyty i kostiumy, aranżowane w coś Miu: Miusic (muzyka), Miutant (mutant), Miustache (wąsy). Granie głównej roli w tylu fikcjach może wytracić z równowagi, ale nawet w najbardziej wydumanych fantazjach Elle potrafi odnaleźć swoją odrębną tożsamość - nikt nie może się jej oprzeć. Jej groteskowe poszukiwania to sekwencja kosmicznych (i komicznych) fabuł wątku Twist, które współbrzmią z duchem Miu Miu. Dla wszystkich kociar - nie mogło zabraknąć tu kota - tym razem białego i puchatego.


Miu Miu Twist to nieodgadniony, zmysłowy i zaskakujący zapach, który w pełni oddaje ducha marki. Elegancki, rasowy zapach z pazurem, dla wszystkich kobiet, które potrzebują odmiany i oddechu. Dostępny w Sephorze.

          MiuMiu Fleur D'Argent 30  ml                                                       Cena: 255 zł
          MiuMiu Fleur D'Argent 50  ml                                                       Cena: 359 zł
          MiuMiu Fleur D'Argent  100 ml                                                     Cena: 481 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)
Na wszystkie pytania odpowiem pod danym postem.
P.S. Spam i autoreklama będą usuwane!!!